واکنش اصغر فرهادی نسبت به کاندیدا شدن فیلمش در اسکار 2012

به گزارش سینمانگار، اصغر فرهادی کارگردان مطرح و حالا بین المللی کشورمان، بعد از شنیدن آنکه فیلمش در دو بخش بهترین فیلم خارجی زبان و بهترین فیلمنامه اورجینال، نامزد دریافت جایزه اسکار شده است، واکنشی خواندنی نشان داد.

فرهادی در گفتگو با خبرنگار هالیوود ریپورتر گفت: نامزدی در بخش بهترین فیلمنامه اورجینال برای من بیشتر اهمیت دارد، زیرا بیشتر از هر چیز دیگری من خودم را یک نویسنده می دانم".

فرهادی افزود: "وقتی دستیارم این خبر را به من داد، در حال نوشتن صحنه ایی از فیلمنامه جدیدم بودم که برای چند روز درگیرش بودم. امکان اینکه من در این بخش هم نامزد دریافت جایزه باشم خیلی دور بود. این نامزدی همانند تصویری شده است که مردم ایران دوست دارند نشان دهند، چرا که آنها دوست دارند فرهنگشان دیده شود. تصویر بزرگتر این است که زبان مشترکی که تمام مردم دنیا آن را دارند سینما است و حال با این نامزدی ما بهتر می توانیم یکدیگر را درک کنیم".

فرهادی در جواب سوالی که اگر اسکار را برد چه می کند، گفت: "اگر اسکار را ببرم، این جایزه فقط برای من نخواهد بود. بلکه برای تمام کارگردانانی خواهد بود که زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کنند. این به این معنی است که زبان، مرزی در سینما ندارد. این یک صنعت جهانی است. هنوز خاطره فیلم "انگمار برگمن" در ذهن من هست. و حقیقتی که این اسکار را برای من مقدس می کند این است که "مکس فون سیدو"، فردی که با "برگمن" کار می کرد، یکی از نامزدان است."

/ 0 نظر / 14 بازدید