«جدایی نادر از سیمین» نامزد دریافت 2 جایزه اسکار شد/ فیلم فرهادی در بخ

به گزارش سینمانگار، فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی نامزد نهایی دریافت 2 جایزه اسکار شد.

«جدایی نادر از سیمین» نامزد دریافت 2 جایزه اسکار شد/ فیلم فرهادی در بخش بهترین فیلم خارجی زبان و بهترین فیلمنامه اورجینال با رقبای قدرتمندش رقابت خواهد کرد


بالاخره انتظارها به پایان رسید و ساعتی قبل "تام شراک" رئیس آکادمی علوم و هنرهای سینمایی و "جنیفر لارنس" بازیگر آمریکایی، با حضور در یک نشست مطبوعاتی، نامزدهای 24 بخش جوایز هشتاد و چهارمین دوره مراسم اسکار را اعلام کردند.

در این بین و همان طور که انتظار می رفت، «جدایی نادر از سیمین» نماینده ایران، در جمع 5 نامزد نهایی بهترین فیلم خارجی زبان قرار دارد.

در این بخش، فیلم‌ «جدایی نادر از سیمین» با فیلمهای «کله‌شق» به کارگردانی مایکل ر. روسکام از بلژیک، «پانوشت» به کارگردانی جوزف سدار از اسرائیل، «در تاریکی» به کارگردانی آنیسکا هلند از لهستان و «آقای لازار» به کارگردانی فیلیپ فالاردو از کانادا، رقابت خواهد کرد.

این دومین بار پس از فیلم «بچه های آسمان» (در سال 1998) است که فیلمی از ایران در جمع نامزدهای بهترین فیلم خارجی اسکار قرار می گیرد.

همچنین «جدایی نادر از سیمین» در بین 5 نامزد نهایی بهترین فیلمنامه تالیفی(اورجینال) قرار گرفته است.

سایر رقبای اصغر فرهادی در این بخش عبارتنداز: فیلمنامه‌‌ نویسان فیلم‌های «هنرمند»(میشل هازاناویسیوس)، «ساقدوش‌ها»(آنی مامولو و کریستین ویگ)، «نیمه‌ شب در پاریس»(وودی آلن) و «Margin Call» نوشته جی. سی. چاندور.

این برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران است که نماینده ای در این بخش از جوایز اسکار خواهد داشت.

به گزارش سینمانگار، هشتاد و چهارمین دوره جوایز اسکار شامگاه 26 فوریه (دوشنبه هشتم اسفندماه) در سالن کداک تیه‌تر لس آنجلس برگزار می شود. "بیلی کریستال" اجرای این مراسم را بر عهده خواهد داشت.

لیست کامل کاندیداهای بخش های مختلف هشتاد و چهارمین دوره مراسم جوایز اسکار را تا دقایقی دیگر مشاهده خواهید کرد.

/ 1 نظر / 7 بازدید
لیزر انگشتی

درود بر شما دوست عزیز. دیگر لازم نیست آنچه در دل دارید در دل نگه دارید. می توانید روی هوا بنویسید به طوری که همه آن را بخوانند. لیزر انگشتی پدیده ای جدید برای شما. در جشن ها و تولد ها و همچنین چهارشنبه سوری از لوازم شادی بدون خطر استفاده کنید. بدون خطر انفجار یا آتش سوزی. بهترین هدیه برای شما و عزیزان شما