تهمینه میلانی: در هنگام افتخار آفرینی اصغر فرهادی اشک ریختم/ کاش جامعه رفتار مهر

تهمینه میلانی گفت: در هنگام افتخار آفرینی اصغر فرهادی اشک ریختم.

به گزارش اوج نیوز، کارگردان «یکی از ما دونفر» درباره سکوتش درقبال افتخار آفرینی فرهادی گفت: من متاسفانه در بنگلادش داور جشنواره داکا بودم و در ایران حضورنداشتم که بخواهم خوشحالیم را رسانه ای کنم ولی هنگامی که نام آقای فرهادی را به عنوان برگزیده گلدن گلوب شنیدم در هتل اشک ریختم.
تهمینه میلانی: در هنگام افتخار آفرینی اصغر فرهادی اشک ریختم/ کاش جامعه رفتار مهربانتری با گلشیفته داشت
وی دامه داد: من هیچگاه در برابر این افتخارات ملی سکوت نمی کنم و اولین نفری بودم که برای او در مکان های مختلف پیام تبریگ گذاشتم. آقای فرهادی و همسرشان دوستان خوب من هستند و افتخاری که وی برای کشور وسینمای ایران به دست آورد اجازه سکوت به هیچ کس نمی دهد.

میلانی افزود: هنگامی که نام آقای فرهادی را به عنوان برترین فیلم قسمت خارجی گلدن گلوب اعلام کردند از شدت خوشحالی اشک ریختم و آنجا به خود بالیدم. به نظر من درجامعه  ما بر روی حس غرور ملی کم کاری وجود دارد، در هر صورت آقای فرهادی با این افتخار خونی تازه را در رگ های سینمای کشور جاری کرد که مایه تحسین وبالندگی است.

میلانی درباره موضوعات پیش آمده در مورد گلشیفته فراهانی متذکر شد: بنده با شناختی که از او دارم، گلشیفته را دختری پخته و عاقل  می دانم و به عقیده من هر انسانی مسئول سرنوشت وکار خودش است. گلشیفته هم انسان است و مسئول وظیفه و آینده خودش است ولی ای کاش جامعه رفتار مهربانتری با گلشیفته داشت.

وی ادامه داد: من قاضی نیستم که درباره کارهای انجام گرفته درباره دیگران قضاوت و یا حکم دهم، من درباره حال و آینده هیچ کس نظر نمی دهم چون بر این باورم که هر کس مسئول کار خودش است.

میلانی در پایان دلیل آغاز نشدن روند تولید فیلم جدید خود به نام «شیر یا خط» گفت: من و همسرم به عنوان افراد و تهیه کنندگانی  خصوصی در این کشور مشغول کار هستیم و نمی توانیم ریسک کنیم که آیا فیلممان فروش می کند یا خیر یا اصلا اجازه می دهند فیلممان اکران شود یا نه. ولی درباره کسانی که توسط دولت حمایت می شوند اینطور نیست چون آنها به آینده توجهی ندارند و اگر صدمه ای به فیلم وارد شود این بیت المال است که دچار خدشه وصدمه می شود نه خودشان و شخص خاصی ولی در هر صورت  کسانی که به صورت خصوصی در کشور فعالیت می کنند محدودیت هایی دارند  ونمی توانند در بحران ها دست به ریسک بزنند و منتظر بنشینند که آیا می شود یا نمی شود.

وی افزود: تمام کارهای شیر یا خط انجام گرفته است و حتی بازیگران آن که اصلی ترین آن آقای فرخ نژاد می باشند انتخاب شده اند ولی منتظر هستیم تا در یک موقعیت مناسب و درآرامش کامل کار را شروع کنیم.

/ 0 نظر / 9 بازدید