بارسلونا 2- رئال‌مادرید 2/ کهکشانی‌ها این بار ایستاده مُردند

به گزارش سرویس ورزشی برنا، از دور برگشت رقابت های کوپا دل ری دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در ورزشگاه مملو از تماشاگر نیوکمپ به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی 2-2 خاتمه یافت تا بارسا به لطف برد 2-1 در بازی رفت گام به مرحله ماقبل فینال و مصاف احتمالی با والنسیا بگذارد.

بارسا در این دیدار با ترکیب پینتو، آبیدال، آلوز، پویول، پیکه، بوسکتس، ژاوی، اینیستا، مسی، فابرگاس و الکسیس و رئال نیز با ترکیب کاسیاس، پپه، راموس، کونترائو، آربلوآ، دیارا، ژابی، رونالدو، کاکا، اوزیل و هیگواین به میدان رفتند.

در همان ثانیه 12 و بر اثر پاس به عقب اشتباه آلوز، هیگواین در موقعیتی تک به تک با پینتو قرار گرفت، اما ضربه اش را به بیرون زد.


در ادامه رونالدو دو شوت و هیگواین یک ضربه در موقعیتی مناسب به سمت دروازه حریف شلیک کردند که البته هیچکدام تبدیل به گل نشد.

در اواسط نیمه دوم شوت دیدنی اوزیل از فاصله 30 متری به زیر دیرک افقی بارسا برخورد کرد، ام با بدشانسی به روی خط فرود آمد و باز هم گل نشد.

مصدومیت اینستا باعث شد پدرو رودریگوئز به میدان برود. همین مهاجم جوان در دقیقه 43 گل نخست تیمش را روی فرار زیبای مسی و پاس طلایی این بازیکن به ثمر رساند.

در دقیقه 46 اولین جنجال رخ داد. بازیکنان بارسا معتقد بودند دیارا باید پس از خطا روی مسی کارت زرد دوم را دریافت می کرد و اخراج می شد، اما داور اخطار نداد. شلوغ کردن جو ورزشگاه اعصاب کاسیاس را بهم ریخت و او نیز که سعی در آرام کردن فضای بازی داشت، اخطار گرفت. هیمن ضربه خطا در یک رفت و برگشت با شوت زیبای آلوز تبدیل به گل دوم بارسا شد تا نیمه اول با برتری 2-0 میزبان به پایان برسد.

با آغاز نیمه دوم بارسا کمی احتیاط را در دستور کار قرار داد. در دقیقه 53 داور گل سرخیو راموس را در میان اعتراض شدید رئالی ها به دلیل خطا بر روی آلوز مردود اعلام کرد.

در دقیقه 60 گرانرو و بنزما و در ادامه نیز کایخون به جای دیارا، هیگواین و کاکا به میدان رفتند.

در دقیقه 68 پاس طلایی اوزیل به رونالدو رسید تا ستاره پرتغالی میهمان با عبور از سد دروزاه حریف گل اول را به ثمر برساند.

در دقیقه 72 اشتباه پیکه در دفع توپ باعث شد بنزما با یک دریبل سر پا پویول را جا بگذارد و گل دوم را به نام خود ثبت کند. این گل نتیجه را 2-2 کرد.

در 20 دقیقه پایانی رئال سراپا حمله بود و بارسا سعی در حفظ نتیجه داشت. البته آبی و اناری پوشان روی ضد حملات این در چند نوبت خطرناک ظاهر شدند که ضربات مسی و پدرو گل نشد.

رئالی ها نیز در یک دو صحنه می توانستند گلزنی کنند، اما نتوانستند.

نکته مهم در این دقایق صحنه سازی پیاپی بازیکنان بارسا نظیر آلوز، فابرگاس و بوسکتس بود که داور نیز توجهی به این مسائل و وقت تلف کردن میزبان نداشت. در دقیقه 89 راموس و بوسکتس بر زدن ضربه سر در میانه میدان به هوا بلند شدند، اما دست بازیکن رئال به آرامی به چانه هافبک بارسا برخورد کرد. بوسکتس نیز به سرعت صورت خود را گرفت و همین عکس العمل کافی بود تا تکسیرا ویتینس کارت زرد دوم و سپس کارت قرمز به راموس نشان بدهد.

در دقیقه 93 نیز در حالی که داور سه دقیقه وقت تلف شده اعلام کرده بود و توپ نیز در اختیار رئالی ها برای زدن یک ضربه آزاد مستقیم قرار داشت، سوت پایان بازی به صدا درآمد تا آبی و اناری پوشان با بخت و اقبال صعود کنند و رئال به رغم نمایش خوبی که داشت و فرصت های گلزنی زیادی که از دست داد، حذف شود.

دست زدن پپه برای داور نیز از نکات جالب در پایان ال کلاسیکو بود که نشان از اعتراض میهمان سفیدپوش به نحوه قضاوت داشت.

/ 0 نظر / 11 بازدید